Aнaлітик відзнaчaє, щo группа зaяв прo тe, щo НБУ нaцілeний викoнувaти пoтoчну прoгрaму з Международный валютный фонд, нaлaштoвaний нa збeрeжeння свoєї нeзaлeжнoсті, і збeрeжe http://uinvest.com.ua/ рeжим тaргeтувaння інфляції і ринкoвe курсoутвoрeння і нa підтвeрджeння свoїx нaмірів, нa зaсідaнні 24 липня збeріг oблікoву стaвку нa рівні 6% річниx, і зaявив, щo нe плaнує її знижувaти нaйближчі двa рoки, дoзвoлилo гривні дo кінця місяця трoxи віднoвитися з лoкaльниx мінімумів.
«Нa пoчaтку сeрпня ринoк пeрeтрaвлює зaкриття липня і oпeрaтивні eкoнoмічні дaні, щo нaдxoдять. Зoкрeмa, НБУ пoвідoмив, щo платіжний балансовый отчёт в червні зведений з профіцитом держи рівні 773 млн доларів, завдяки траншу Международный валютный фонд і слабкому імпорту в умовах карантину. У пирушка же час залишок коштів держи єдиному казначейському рахунку в липні знизився возьми третину (31,7%) — з 75,701 млрд гривень давно 51,693 млрд гривень, станом нате 1 серпня. Також итак відомо, що прибуток українських банків вслед I півріччя 2020 року скоротився держи 23% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. У січні-червні 2020 року платоспроможні банки отримали 859 тисяч доларів чистого прибутку. Станом держи 1 липня з 75 банків тільки 59 були прибутковими, решта ж 16 отримали збитки», — каже в коментарі бизнес керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.
Аналітик вважає, що у перший банківський табель серпня учасники міжбанківського валютного ринку з продажем чи купівлею валюти поспішати безвыгодный будуть — у понеділок ринок если шукати ідеї в целях виходу з даних, що надходять, а також очікуватиме нате завтрашнє розміщення ОВДП.
Зазначимо, у вівторок, 4 серпня, Мінфін має намір розмістити облігації для 203, 350 і 567 днів. Тетунька, наскільки це розміщення если вдалим, може суттєво вплинути в курс гривні, особливо, зважаючи держи виплати, які уряд має здійснити до раніше розміщених ОВДП.
«Цього тижня уряд має виплатити понад 16 млрд гривень і 140 млн доларів по (по грибы) ОВДП. Є побоювання, що ліквідність, яка надійде держи ринок, натисне в курс», — зазначає Шевчишин.
Ринок сьогодні
Тим кое-когда, у понеділок, 3 серпня, у порівнянні з останнім банківським средь бела дня минулого тижня, п\’ятницею 31 липня, НБУ укріпив офіційний банко національної валюти щодо долара сверху 1 копійку — з 27,6913 грн / долар предварительно 27,6798 грн / долар.
Относительно це свідчать дані регулятора.
Офіційний трактат валют на 3 серпня:
✅ 1 долар США — 27,6798 грн;
✅ 1 євро — 32,7812 грн;
✅ 1 швейцарський франк — 30,4458 грн;
✅ 1 фунт стерлінгів — 36,3989 грн.
Сверху міжбанківському валютному ринку 3 серпня долар, в порівнянні з п\’ятницею, в покупці і в продажу подешевшав для 2 копійки. 31 липня, міжбанк закрився в діапазоні 27,71 / 27,74 грн / долар, а вже в понеділок, 3 серпня, відкрився в діапазоні — 27,73 / 27,76 грн следовать долар.
Євро нате міжбанку подешевшав і в покупці, і в продажу нате 17 копійок. 3 серпня распродажа с молотка по євро стартували в діапазоні 32,58 / 32,61 грн по (по грибы) євро. 31 липня закрилися возьми рівні — 32,75 / 32,78 грн / євро.
Следовать прогнозами дилерів, коридорчик по долару сьогодні если в межах 27,60-27,85 грн / долар, точно по євро — 32,29-33,89 грн / євро.
В готівковому ринку в понеділок вранці середній тариф покупки долара склав 27,60 грн / долар. Продають готівковий долар по (по грибы) курсом 27,65 грн / долар. У п\’ятницю долар купували і продавали следовать таким же курсом.
Середній ступень купівлі / продажу євро в першій половині дня для готівковому ринку склав 32,30 / 32,40 грн / євро. У п\’ятницю вранці євро купували дорожче получай 15 копійок, продавали дорожче получай 20 копійок. Ступень був 32,45 / 32,65 грн / євро.
Прогнози
«У перспективі сверху серпень динаміка в (видах гривні збережеться негативною, круглым счетом як незмінними залишаються зовнішні ризики: поширення коронавірусу вдоль світу, очікування виборів в США, недружня зовнішня політика США по части відношенню до Китаю, нова коаліція у вигляді «дружби проти Китаю» з боку США і Англії. Внутрішні ризики у вигляді невизначеної управлінської політики нового глави НБУ і ставлення кредиторів також виступають як тиск ради гривні», — каже Максюта Орищак.
За словами аналітика возьми курс валют також матиме вплив і очікуваний стрибок в енергоресурси.
«У серпні интересах ринку енергоресурсів ключовим если новинний фон навколо коронавірусу, приближенно як від цього залежить і можливий черговий етап карантину, і зростання загрози відновлення світової економіки, а выражать зниження попиту получи и распишись нафту. Незважаючи получи и распишись очікуване збільшення обсягу виробництва, спекулянти можуть в счастливо оставаться-який момент стати причиною к різкого зростання цін в полоса 46-47 $ за барель. Відзначимо, що вересневі ф\’ючерси «еталонної» нафти Brent знаходяться держи позначках вище $ 43 после барель. Це означає, що всего наилучшего-яке зниження ціни в серпні під рівнем 43-44 $ следовать барель Brent можна розглядати як інвестиційні коливання настроїв до черговим стрибком ціни получи новий максимум року», — зазначає Орищак.
Загалом, аналітик прогнозує, що у серпні гривня если рухатися до рівня 30 гривень следовать долар.
«Якщо нова ледовая дружина НБУ буде і далі підтверджувати справами декларовану прихильність зваженої грошової політики, в таком случае серпень для гривні пройде вне потрясінь. Долар протягом місяця если торгуватися в діапазоні 27,1-28,2 грн, євро — в діапазоні 31,9-33,2 грн. Втім, цикл євро менш передбачуваний, і може вийти следовать зазначені рамки в разі сильних коливань валютної условия EUR/USD на світовому ринку», — прогнозує Вадимка Іосуб.
Маневрування гривні найближчим когда-когда в діапазоні 27,65-27,85 гривень после долар бачить Андрій Шевчишин.