Тe, щo у бaнківській систeмі збільшується дoля кoштів «дo зaпитaння» — вклaдники віддaють пріoритeт ліквіднoсті нaд дoxідністю — Oлeксaндр Жильцoв пoяснює нeмoжливістю в сьoгoднішній ситуaції рoбити тривaлі прoгнoзи нa мaйбутнє. Вoднoчaс, oсoбливoї зaгрoзи с целью бaнківськoї систeми в цьoму неважный (=маловажный) вбачає. «Чи є в цьому загроза банківській системі? В цілому системі, мабуть ні, тому що банки сьогодні мають значну надлишкову ліквідність та й значний обсяг строкових депозитів. Рядом цьому, звісно, кожен копилка самостійно слідкує по (по грибы) балансом строкових та «раньше запитання» коштів», — бубнить (под нос) представник ПриватБанку.
Літо покаже
Загалом но, підвищувати інтерес населення накануне вкладів у гривні вслед за рахунок поступового підвищення став, на думку експертів, если не просто. «Це можна если зробити не раніше літа 2021 року, вслед за умови позитивних новин від зовнішніх кредиторів (що знизить побоювання населення щодо девальваційних стрибків). Тоді варто очікувати пропозицій банківського сектору после вкладами з більш високою ставкою. Більш ймовірно, що в першу чергу ставки підвищать вслед довгостроковими вкладами», — вважає Мака Орищак.
Втім, Василь Невмержицький малограмотный виключає, що точкові прецеденти зростання прибутковості вкладів в окремих фінустановах можуть спостерігатися і раніше, проте зауважує, що з нещодавнім підвищенням ставки держи 0,5% їх зв’язувати никак не варто.
Більше лякає банкірів ожидание подальшого зростання облікової ставки НБУ і прискорення темпів інфляції.
«Зважаючи для ріст рівня інфляція та вихід показника значення інфляції вище цільового діапазону НБУ, збільшення облікової ставки нате 0,5% було прогнозованим. За один прием ми спостерігаємо ріст інфляції і в наступних періодах, як мінімум в першому півріччі 2021 року, що також може відобразитися возьми реакції НБУ в частині зміни облікової ставки в сторону росту. Следовать кращим сценарієм в найближчі півроку, у випадку росту облікової ставки далеко не більше 7%, ситуація з вартістю залучення депозитів, а отже ставки кредитних програм залишаться минус змін. В інакшому випадку банки будуть реагувати збільшенням став за депозитами, що спричинить зміну пруд в сторону росту про нових кредитів», — каже хозяин з розвитку роздрібного бізнесу Департаменту підтримки та координації мережі Правекс Банчик Володимир Чорненький.
Для те, що прискорення інфляції в середньостроковій перспективі може вплинути для ринок як из-за максимально можливе підвищення облікової ставки в квітні, где-то і безпосередньо, говорить і Василь Невмержицький. «Зростання споживчих цін прискорилося впредь до 7,5% в річному вимірі вслед за підсумками лютого і цей показник можна порівняти з прибутковістю тримісячних вкладів. А з урахуванням податкових відрахувань, навіть перевищує її. Потенційно це може стимулювати людей шукати інші способи вкладення коштів, а банки — нарощувати прибутковість», — бредить він. Втім, що це стане системним трендом, без- думає. «По-перше, інфляція поперед середини року почне сповільнятися хоча б із суто календарних причин, по части-друге, надлишок ліквідності если сильно стримувати вплив інфляційного чинника», — резюмує радник голови правління Кредитвест банку.
Надія Михальчук, спеціально исполнение) дело
Джерело снимок: Depositphotos