Нaйбільшу вигoду від плaти зa eквaйрінг, зa слoвaми Дaнилякa, oтримують віртуaльні бaнки, які є eмітeнтoм кaртки. «Візьмімo тoй жe monobank, який жoднoї інфрaструктури нe мaє, нe рoзстaвив жoднoгo бaнкoмaту, POS-тeрмінaлу пo крaїні, aлe є eмітeнтoм вeликoї кількoсті кaртoк він є дужe вeликим бeнeфіціaрoм вигoди з кoжнoї трaнзaкції, якa рoбиться їxньoю кaрткoю нa чужoму oблaднaнні», — гoвoрить він.
Xитрим шляxoм
Щoб дoсягти змeншeння кoмісії зa еквайрінг і таким чином залишити частину коштів, які сьогодні ідуть банкам, у себя, бізнес пішов досить хитрим шляхом. Внесені восени 2020 року депутатами у (мирская) сходка законопроєкт №4178-1, який передбачав поступове зменшення комісії после еквайрінг до 1,4% та розміру інтерчейнджа предварительно 0,9% з 1 січня 2023 року, та законопроєкт №4178 — передбачав поступове зниження комісії по (по грибы) еквайрінг до 0,5% і інтерчейнджа накануне 0,3% з 1 січня 2022 року — фактично «зашили» шляхом внесення змін у законопроєкт №4364 «Для платіжні послуги», який враз готується до другого читання у Верховній Раді і прогнозовано має бути прийнятий сейчас у квітні цього року.
«Ми зашили выше- законопроект 4178-1 правками перед законопроєкту про платіжні послуги. Цим спонукали наших колег подати ще нижчі ставки», — розповіла хозяйка депутатка ВР, яка є головою підкомітету з питань наближення законодавства України впредь до законодавства ЄС, Марія Мезенцева.
Правки, які покликані законодавчо обмежити максимальний розмір комісій еквайрінгу с целью торговців уже 25 березня, следовать словами Марії Мезенцевої, має розглянути профільний комітет. У випадку, якщо вони будуть відхилені, депутатка розраховує получай позитивне голосування из-за них безпосередньо в залі парламенту. «Підтримку знайдемо», — запевнила вона.
Підтримку по вине «Офіс простих рішень та результатів» Михаїла Саакашвілі ідея бізнесу щодо зменшення комісії вслед еквайрінг, за словами його виконавчої директорки Марії Барабаш, отримала і у президента Володимира Зеленського. «Свой Офіс простих рішень минулої п’ятниці (19 березня — delo.ua) презентував цю ідею в засіданні Національної чтобы реформ під головуванням Зеленського і ця ідея зниження комісії по (по грибы) еквайрінг, включаючи інтерчейндж, була повністю підтримана», — зазначила вона.
Компромісним рішенням може бути законодавче закріплення максимального рівня середньозваженої ставки комісії інтерчейндж бери рівні 0,5% від вартості транзакції та максимального рівня винагороди по (по грибы) еквайрінг на рівні 1% від вартості транзакції з одночасним законодавчим закріпленням обов’язкового безумовного надання споживачу торговцем чи надавачем послуг знижки у розмірі 1% вартості придбаного сверх використання готівки товару чи спожитої послуги. Процесинг повернення суми знижки з кожної оплати має бути забезпечено платіжними системами. Така пропозиція, следовать словами депутатки ВР Ольги Василевської-Смаглюк, виникла в ході ініційованої нею зустрічі вслед участі заступника голови НБУ, представників 5 найбільших банків України та міжнародних платіжних систем.
В праздник же час, у якості «підстраховки» у прибічників ідеї зниження розміру комісії после еквайрінг залишаються ті ж самі законопроєкти 4178-1 і 4178, які черезо відсутність кворуму (до і не змогли досі розглянути депутати нате комітетах ВР.
Гра получай покупцях
Між тим у своїх перепалках щодо розміру комісії следовать еквайрінг і банкіри, і торговці апелюють інтересами звичайних українців, які розраховуються банківськими картками по (по грибы) товари і послуги. Начебто зменшення чи залишення існуючого рівня комісії відіб’ється саме держи них.
Так, из-за словами співвласника monobank Олега Гороховського, більше половини коштів отриманих як комісія від торговців дістається в підсумку самим клієнтам у вигляді різних кешбеків і бонусів. Також цими коштами оплачується вартість пластическая операция і логістики банківських карт. Ними банки також покривають витрати возьми боротьбу з картковим шахрайством.
«Ця історія невыгодный про прибуток, а относительно те, щоб у всіх клієнтів з\’явився інструмент, по (по грибы) допомогою якого можна если швидко видати клієнту сумма (якщо клієнт захоче) і возьми цьому потім, можливо, заробити. Заберемо паливо — машинка заглохне: пропадуть кешбеки, стануть платними карти, друг) (города) терміналів ніхто безлюдный (=малолюдный) буде оновлювати», — лякає Гороховський.
Самі торговці висловлюють готовність зекономлені бери банках гроші також повертати покупцям своїх товарів. «Безвыгодный треба наші гроші дарувати покупцю. Ми самі їх можемо віддати покупцям. Ви беріть з нас менше плати из-за еквайрінг і ми це відобразимо в ціні товарів і послуг», — каже Василь Даниляк. Присутствие цьому він визнає, що велика выплата за еквайрінг вкладається в ціну. Іншими словами — комісію банкам зі своїх покупок сплачують повально-таки звичайні українці, а безвыгодный самі торговці.
Тим подчас, взятий на озброєння українськими торговцями пуговица Євросоюзу, де комісія из-за еквайрінг законодавчо регулюється з 2015 року — граничний розмір міжбанківської комісії 0,2% в целях дебетових карт і 0,3% — ради кредитних — поуже показав відсутність реального зниження цін.
В) такой степени, опитування рітейлерів щодо зниження цін у проведеному агентствами EY і Copenhagen Economics получи замовлення Єврокомісії дослідженні виглядає беспричинно:
59% рітейлерів повідомили относительно зниження цін;
70% повідомили относительно інвестування коштів у поліпшення купівельного досвіду.
Близ цьому жоден з рітейлерів без- зміг показати конкретний пуговица зниження ціни після зниження комісії.
Надія Михальчук, спеціально с целью дело
Джерело фотоснимок: Depositphotos