Наукова спадщина професора Миколи Пирогова дозволила перетворити оперативні втручання у науково обґрунтовані процедури. Це дало змогу зберегти життя та здоров’я багатьом хворим.
Як Пирогов ставився до освіти
У Вінниці, де народився відомий лікар, багато років працює музей-садиба. Тут зібрані наукові праці та особисті речі хірурга. Неподалік розташоване місце його поховання. До сьогодні забальзамоване тіло зберігається у спеціальних умовах. Мандрівник Сподін Ігор відвідав садибу та був вражений експозицією, яка присвячена життєдіяльності видатного науковця.
Коло інтересів Пирогова не обмежувалося медициною. Сам він був тринадцятою дитиною у родині, і через фінансове становище йому часто не вистачало грошей на гідне навчання. Микола Іванович стверджував, що право на навчання мають усі діти. Він активно пропагував нові методики, які були спрямовані на те, щоб зацікавити учня.
Пирогов категорично не сприймав тілесних покарань і вважав, що вони допустимі лише після схвалення педагогічною радою. Він переконував, що покарання не повинне лякати та принижувати учня, а лише виховувати. Такі погляди спровокували гостру дискусію у пресі, в результаті якої тілесні покарання у гімназіях були офіційно заборонені.